Voortgang De Proefmeesters fase 1 en 2

6 juni '25

Woensdagavond 4 juni jl. berichtte RTL Nieuws over stikstofproblematiek en woningbouw in Ede. Het terrein van De Proefmeesters was in beeld te zien. De wethouder van gemeente Ede en een voice-over vertelden over problemen voor woningbouw vanwege stikstof. Wij kunnen ons voorstellen dat dit vragen oproept.

Het nieuwsbericht van RTL Nieuws staat los van de bouw van de woningen in fase 1 en 2 van De Proefmeesters. De planning van de bouw blijft ongewijzigd en start volgens planning in Q4 2025.

image alt

Vergunningen in orde voor De Proefmeesters fase 1 en 2

Voor de twee fasen met 68 woningen van De Proefmeesters is een geldige en bruikbare omgevingsvergunning afgegeven. In tegenstelling tot wat het nieuwsitem mogelijk suggereerde, is er voor deze woningen géén sprake van een stikstofprobleem dat de voortgang belemmert.

Voor toekomstige ontwikkelingen op andere delen van het World Food Center terrein speelt stikstof wél een rol. De Gemeente Ede en WFC Development werken hier actief aan oplossingen. Deze situatie heeft echter geen invloed op de plannen voor De Proefmeesters fase 1 en 2.

Planning blijft ongewijzigd

We verwachten dat de bouw van de 68 woningen volgens planning eind 2025 van start gaat. Uiteraard houden we je op de hoogte van verdere ontwikkelingen.

Anders nieuws Meer lezen?
  Alles over de planning